26 Mayıs 2024, Pazar - 15:48
bİlgİ

Filezilla EAI_NODATA – no address associated with nodename hatası ve çözümü

Durum:    ftp.example.org için adres çözümleniyor
Durum:    “EAI_NODATA – No address associated with nodename” ile bağlantı kurulamadı.
Hata:    Sunucuyla bağlantı kurulamıyor
Durum:    Yeniden denemek için bekleniyor…
Durum:    Sunucu ile bağlantı kesildi
Durum:    Sunucu ile bağlantı kesildi

Filezilla da internet sitemizin FTP adresine bağlanırken “EAI_NODATA – no address associated with nodename” hatası aldığımız zaman ne yapmalıyız ?

Öncelikle bu hata bize şunu demek istiyor:Girmek istediğimiz internet sitesinin ftp adresi bulunamadı. Bu sorun genellikle DNS adresleri değiştiği zaman karşımıza çıkabilir.Bu tür durumlarda dns değişikliğinde 24 saat beklememiz gerekebilir.

Diğer bir nedeni ise host, sunucu serverlerından kaynaklanan hatalardır. Bunun için hosting firması ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Bunun nedeni host parasının yatırılmaması vb sorunlar olabilir.

Çözüm yolu :

filezilla ile bağlanırken internet sitemizin adresini ftp.siteismimiz.com şeklinde değilde IP adresi olarak girersek ftp alanımıza ulaşabiliriz. Sitemizin IP adresini host panelimizden veya herhangi bir internet sitesinden örnek :www.ipadresi.org internet sitemizin ip adresini bulabiliriz. IP adresi ile giriş yaptıktan sonra ftp.siteismimiz.com şeklinde eskisi gibi tekrar giriş yapabiliriz.

İlginizi Çekebilir

KYK internete hem mobilden hem pc den aynı anda bağlanma yöntemi

KYK yurdunda kalan öğrenciler bildiğimiz gibi KYK internetini kullanırken bir cihazdan internete erişebilmekteydi. Şimdi anlatacağım ...

Bir Yorum

  1. tk adresi alanlar ipsiyle girsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir