12 Nisan 2024, Cuma - 17:42
bİlgİ

Farming Simulator 14 Oyun Rehberi

Farmsim2

İlk önce oyunun haritasını inceleyelim ;

 

map

1 Ambar
2 Ahır
3 Süt yeri
4 Gübre Alım Yeri
5 Suni Gübre
6 Tohum Dolum Yeri
7 Mazot Dolum Yeri
8 Bulamaç
9 Çiftçi Dükkanı
10 Değirmen (satış noktası)
11 Liman (satış noktası)
12 İstasyon (satış noktası)
13 Konak (satış noktası)
14 Biyogaz Tesisi (satış noktası)

Ekip-Biçme

farmingE

Tarlayı ilk önce cultivate ile toprağı işliyoruz. Sonra sow(tohum ekme makinesi) ile tohum ekiyoruz. Mahsüller yetiştikten sonra harvest(biçerdöver) ile mahsülleri topluyoruz.

 

Hasat Zamanlaması

stages

1 Cultivated ile toprağı işleme
2 Tohum ekme
3 ürünlerin yetişmesi 1
4 ürünlerin yetişmesi 2
5 Hasat için hazır
6 Hasat bittikten sonra
7 ölmüş tarla

 

Ot kesme-biçme işlemi

meadowE

Ot kesme biçme işlemi için öncelikle haritadan yeşil olan tarlalardan birini satın alıyoruz. Genellikle 150000 dolar ot tarlaları. Tarlayı satın aldıktan sonra otlar yetişmiş olarak karşımıza çıkıyor. Otları kesmek için ilk önce bir ot kesici (movers) araçlarından biri ile otları kesiyoruz. Ot tarlası resimdeki mow olan yerdeki gibi koyu yeşil bir hal alıyor. Daha sonra otları kurutmak için bir tedder makinesi ile otları kurutuyoruz. Ot tarlasının rengi burda daha açık bir hale geldi. Bundan sonra Bale aracı ile otları balya yapıyoruz. Balya yaptıktan sonra balyaları toplamak için balya toplama aracı ile balyaları toplayıp haritadaki inek simgesinin olduğu ahıra götürüyoruz. Böylece inekler beslenmiş oluyor ve bize süt veriyor. Süt biraz geç çıkıyor bu yüzden beklememiz lazım. Süt tankı otomatik olarak çıkıyor. Balya toplama makinesi çiftçi dükkanında bale tools kısmındaki uzun kırmızı römorktur. Yani ot biçme ve balya toplama için çiftçi dükkanındaki iki tane bale tools aracını satın almamız gerekir.Movers-tedder-bale araçları çiftçi dükkanında vardır. Balya yapmadan otları toplamakta mümkün aslında. Tedder ile otları kuruttuktan sonra Loaderwagon ile kuru otları toplayabiliriz. Loaderwagona topladığımız otları ister ineklere yem olarak ahıra götürebilir istersekte bulamaç yapmak için haritadaki bulamaç (haritada 8 numaralı yer) istasyonuna götürebiliriz. Bulamaç istasyonunda yerde 1 2 3 rakamları var. Otları oraya boşaltıyoruz.

Araçları tanıyalım ve Ne işe yaradıklarını öğrenelim

iconTractor Traktörler
Oyunda çeşitli traktöler mevcuttur. Fiyatı fazla olan traktörler daha güçlü ve daha hızlıdır. Traktör olmadan hiç bir iş yapamayız desek yeridir. Traktör sayımız ne kadar fazla olursa daha rahat ve daha hızlı işler yapabiliriz. Oyunun başında fazla traktör almaya gerek yok ve güçlü traktöre de gerek yok.
iconCombine Biçer-Döverler
Biçer-Döverler hasat için kullanılır. Ekin, mısır, çiçek tarlalarımızın hasadında biçer-döver kullanırız. Oyundaki ilk biçerdöver sadece ekin ve çiçek hasadı yapar. Mısır hasadı için çiftçi dükkanından biçerdöver almamız gerekir. Burda biçerdöverlerin kesme uçlarına dikkat etmeliyiz. Hangi tarlayı hasat yapacak isek ona uygun kesme ucunu biçerdövere takmalıyız. Ekin ve çiçek için aynı uç mısır için farklı uç takıyoruz.
iconForage Yem Toplama Makinesi
Bu araç ile sadece mısır ektiğimiz tarları biçebiliriz. Bu aracımızın diğer biçerdöverlerden farkı mahsul değil yem vermesi yani mısır tarlasını biçtikten sonra ineklere yem olarak verebiliriz yada bulamaç istasyonuna götürüp satabiliriz. Bu araçtan çıkan yem otları kestikten sonra loaderwagon ile topladığımız otlarla aynı. Bu aracın yem toplaması için bir römorka ihtiyacı vardır. Arkasına bir römork takmazsak isek mısırları hasat yapmaz.
iconCultivator Cultivators
Kültivatorlar toprağı işlemeye yarar. Tohum ekmeden önce ve hasattan sonra toprağı işlememiz gerekiyor. Bunun için kültivator kullanırız. Çiftçi dükkanında farklı uzunlukta kültivatorlar vardır.
iconTrailer Römorklar
Römorklar buğday taşıma, mısır taşıma gibi taşıma işlerinde kullanılır. Tarlada biçerdöverin deposu dolduğunda traktörün arkasına römorkumuzu bağlar ve biçerdöverin yanına yaklaşıp deposunu römorka boşaltırız.
iconSowingmachine Sowing Machines (Tohum ekme Makinesi)
Tohum ekme makinesi ile tarlamıza tohum ekeriz. Tohum ekme makinesinde 3 çeşit vardır. Ekin, çiçek ve mısır. Tarlaya hangisini ekecek isek onu seçmeliyiz. Tohum ekme makinesinde tohumlar bitince tohum doldurma yerinden(haritada 6 numaralı yerler) tohum doldurmamız gerekiyor.
iconSprayer Fertilizer Spreaders(Gübre fışkırtıcı)
Ektiğimiz bitkiler daha yeni çıkmaya başladığında gübre fışkırtıcı ile gübreleri üzerlerine serer isek bitkiler daha çabuk büyümeye başlayacaktır. Gübreyi haritadaki 5 numaralı yerden doldurabiliriz. Gübreyi alırken oyundaki paramız azalır.
iconSlurry Slurry Tank
Bir çeşit gübre tankı diyebiliriz. Bu tankı biyogaz tesisinden dolduruyoruz. Küçük bir havuz var ve önünde bu aracın işareti var.Oradan dolum işlemi yapabiliriz. Gübre burada ücretsizdir. Fakat gübre almak için ya yem toplama makinesi ile mısır tarlasını hasat edip yemleri biyogaz tesisine götürecez ya da ot tarlasında loaderwagon ile otları biyogaz tesisine götürüp gübre oluşmasını bekliyeceğiz.
iconManure Manure Spreader(Gübre toplama römorku)
İnekleri saman balyaları ile besledikten sonra ineklerin dışkıları haritada 4 numaralı yerde birikir ve gübre olarak kullanabiliriz. İneklerin dışkılarını toplamak için bu römorku kullanıyoruz.
iconMower Mower(Ot kesici)
Ot tarlasında otlar tamamen büyüdükten sonra ilk olarak otları kesmemiz gerekir. Otları kesmek için mowersları kullanırız. Çiftçi dükkanında farklı çeşitleri vardır.
iconTedder Tedder(Ot kurutucu)
Otları kestikten sonra otları kurutmak için tedder kullanırız. Çiftçi dükkanında farklı çeşitleri mevcuttur.
iconWindrower Windrower
Oyunda tek kullanılamayan araç diyebiliriz. Oyundaki bir bugtan dolayı bu aracı kullanamıyoruz. Normalde loaderwagon a yükleme yapabilmeyi kolaylaştırıyor.
iconLoaderwagon Loaderwagon
Teddersla otları kuruttuktan sonra otlarıı toplar ve ineklere yem olarak ahıra götürebiliriz yada topladığımız otları biyogaz tesisine götürmek için bu aracı kullanırız.
iconBaler Baler & Automatic Bale Loader
Balya makinesi ile balya yaparız. Ot tarlasında tedder ile otları kuruttuktan sonra balya makinesi ile balya yaparız. Diğer bir balya yapma çeşidimiz ise ekin hasadı yaptıktan sonra biçerdöver tarlaya saman bırakır. Balya aracı ile bu samanların üzerinden geçer isek saman balyası oluşur. Saman balyasını ineklere götürdüğümüzde inekler bize gübre verir.

Mahsüllerin satışını yapmak

gs12

Resimde gördüğümüz gibi fiyat listesini açıyoruz. Anlık olarak kim yüksek veriyorsa o bölgeye satış yapıyoruz. Fiyatlarda yeşil ok ile yükselme varsa biraz beklemenizi  tavsiye ederim. Çünkü yeşil ok fiyatların yükseleceğini gösterir. Fiyatı kim yüksek verirse ona satalım. Bazen kampanya oluyor. Sağ üstte mavi bir ok yanıp yanıp sönüyor ve bir bölge size acilen bir mahsüle ihtiyacını olduğunu söylüyor ve yüksek bir meblağ ödüyor. Bu gibi durumlarda ahıl depomumuzu direk o tarafa satmaya çalışalım. Tabiki bu gibi durumlar olacağı için ahıl depomumuzuda dolu tutmaya çalışalım.

İlginizi Çekebilir

Farming Simulator 2014 Android APK

  Mobil ve tablet üzerinde Simülatörü 14 Tarım da tarım kariyer başlayın! Sizin hasat hayallerini ...

302 Yorumlar

 1. Abi traktör alcam garaj dolu diyo nasıl yaparım bunu belli bir sayıdan sonra malzeme alamıyozmu

 2. multi degil normal oyun

 3. Biz kuzenimle multip. oynadık save dosyası kuzenimde kaldı ondaki save dosyasını kendime nasıl alabilirim (sd kartım var)

 4. Abi tohum alma yeri bende başka şekil tohum alaamıyorum

 5. Abi direksiyon nasıl koyuluyor

 6. İsmail kardes sana bişey sormam 8. Olan adı bulamaç olan sey ne ise yari o bide 280000 lik mısır biceri ne ise yari o 2 bilemediğim gorev

  • mısır biçeri ile mısırı biçersen hayvanları besleyebilirsin birde gübre yapımında kullanabilirsin, bulamaçta gübre verir

 7. Abi satın aldigim esyalari bulamiyorum nasil olcak lutfen cevaplarmisin

 8. abi sürekli ciftlik depolamaya gidiyorum ve sürekli veriyo bende yanındaki yere bırakıyorum ondan sonra napıcaz

 9. Bu oyunda nasıl level atliyoruz.

 10. İsmail bu tranports aracı ne işe yarıyor
  Acil

 11. 1.5 Times canola gibi bi görev geliyo o ne

 12. Abi ot tarlasından sadece ot balyası mı yapılıyor başka bişey yapılıyor mu ?

 13. Ben yeni biçerdöver aldım ama yeni ucu nasıl takıcam

 14. Kardeşim aldığım malzemeler gözükmüyor acil cevap bekliyorum sadece tarla gösteriyor aldığım traktörler vs şeyler haritada göstermiyor ama shopdan baktığım zaman var gözüküyor nereye gidiyorşar malzemer

 15. Mustafa Talha yıldırım

  Saman balyası mi ne ile ineklere götüreceğim

 16. Ekinleri biçtim. Biçtiğim tarlaya normal gübre veya suni gübre versem tekrar çıkarmı yoksa kültivatör ile tekrarmı tarlayı işlememiz lazım?

 17. Yem toplama makinasındaki kasa doldu ineklere nasıl vereceğim

 18. Abi multiplayer da 3 kişi oynayamıyorum sebebi nedir ?

 19. Bu sâman balyalarını ineklere vermekten başka ne yapabiliriz

 20. Bu arada oyun çok süper keyif verici

 21. Hocam harvesters nasıl kullanilir

 22. Hocam bu harversters nasıl kullanılır

 23. abi ben apk indirdim nasıl kullanacam

 24. Degerler (prices) yerinde 2. Sayfada basta yer alan şey nedir nerede nasıl satılır

 25. traktorlerin onune makine takabilir miyiz

 26. Abi plant dedigi satis noktasi neresi ya Bulamadim. Yardimci olur musun

 27. İsmail kardeşim ekini hasat edemiyorum direk çürüyor mahsul ne yapmam gerekiyor acil?

 28. Apk indirdim para çok var tarla nasıl alınıyor

 29. Slaj yaptim satilmiyor

 30. Abi çimleri bictim oraya nasıl mısır edebilirim

 31. Abi ya saman balyasi yapiyorum ama nasil toplanacagini bilmiyorum yardimedermisin adini sole Ben aliyim

 32. İnek satın aliniyormu

 33. Abi ben simdi aunu anlamadim kanola ektim sonra ilk bastaki bicerdoveri kullandim ama bicmiyor neden

 34. ya kardeş ben balyaları yaptım her yer balya oldu yükleme vagonunun da kilitli olan krone markasını değil de bergmann marka olanı aldım ama bu balyaları bir türlü yükleyemedim zaten bir kere yükleyebilsem bir daha balya falan yapmam bana acil yardım et

 35. merhaba kardeşim ben headers ın 3. sırada olan kırmızı makinesinden aldim case markasıda ama urunu araclara takamadım hatta elimde harvesters in 2. sırada olan yeşil makinesinide aldım ama ona da takamadım bu konu hakkında bilgin var mı hangi urunle birlikte kullanabiliriz

 36. Hocam balyalari yaptim ama bi turlu yukleyemedim. Hangisine ve nasil yuklenecek aracin ingilizce adi nedir.

 37. Hocam bu tren gari görevi var 15 dk sureli ben onu yapamadim sen nasi yaptin acaba anlatirmisin zahmet olmazsa

 38. traktaron arkasını takılan romork aldım romorku bulamıyorum kardeşim romork yok

 39. İyi akşamlar abi bu ot kesme işleminde 150.000 lik alın demişşin paramız yetmiyor 70.000 lik alsak olur mu

 40. Abi Otlu olan tarlaya ekin ekilmiyomu

 41. 5 numaralı yerden gübre alamıyorum yeterli param var

 42. Ben balyalari topladim mqkinryle ama ineklere veremiyom

 43. İyi geceler İlk biçerdöver e yeni uç aldım Nasıl takıcaz

 44. Bicer doverin ucu nasil degistoriyor

 45. Beyler yesil bicere kirmizi uclar oluyomu olmuyosa bosu bosuna para vermiyim

 46. abi oyunu kaldığım yerden kaydedemiyom oyuna giriş yaptığımda her sey yeniden yapıyom eski halıne geliyo herşey oyunu nasıl kaydederim

 47. Abi ben buğdayları kestim,balya aracı ile saman balyası da yaptım bu saman balyalarını nasıl toplayacağız, yükleme vagonu ile de toplayamadım

 48. Ya ot nasıl geri çıkıyor

 49. Sa. Traktörün falan sesi gelmiyor nasıl yaparız

 50. dükkandaki kilitli eşyelerı nasıl açacayız yardım acil

 51. Selam tarla satın alamıyorum yardımcı olun lütfen

 52. Para Nasıl artırırız

 53. Abi bu tarlayı nasıl satın alıyoz

 54. tarlayı satabiliyormuyuz

 55. Arkadaşlar rescue tuşu nerede oyunda

 56. Kardes bu su tankerini nasil ve nerden dolduracaz

 57. ben buğday ekiyorum ama çıkmıyor neden ?

 58. Kardesim hepsi tamamda su biyogaz tesisi neresi sullry tang icin

 59. İnek nasil satin alinir?

 60. Hocam birde FS 16 koyarsanız siteye çok iyi olur şimdiden teşekkür ederim

 61. buğdayı nasıl satıyoz

 62. admin allah sana yardımcı olsun bunlar heleki o oyunu bilmeyenlerle işin dertte

 63. ya bu normal gubreyi hangi arbaya dolduracaz hangi römorka ismi ne almam lazım acil ismail çabuk söyle

  • İsmail Gülce

   manure spreader

   • Kardeş bilgilerin çok net teşekkür ederiz. Ben oyunu çözdüm ot mısır süt ekme biçme ama ineklere otverdim balya verdim bi türlü bok işareti olan yere bok gelmiyo bok arabası aldım yanaştım mısır yemi veriyorum onu da kabul etmiyor ne oldu kabız mı oldu hayvanlar çatlıyacaklar mübarekler.

 64. abi nasıl araçtan iniyoruz

 65. pickup truck ı ne işe yarar butun araçlar var bende para da çok alcam ama para boşa gitmesin diye soruyorum lutfen cevaplarmısınız

 66. Merhaba hocam cözemedıgım 3 sey
  1.hasat zamanlamasında gösterılen 6. durumdan sonra bişey yapılıyormu direk cultıvate yımı kullanıyorsun 7. durum oluyormu yani?
  2.benim oyunda harıtada gösterılen 6.tohum dolum yeri yok dolumu nasıl nerden yapacagım?
  3.çicek olan ürünü ekıyorum ama kırmızı biçerdöverle biçemiyorum başka bır seylemi biçiliyor?
  Daha öncede yolladım silndi neden?

 67. Multiplayer nasıl oynanıyor.

 68. Abi bu otları ben balle yapamıyom acil

 69. Abi ben iki kisiyle nasil oynarim

 70. Abi ben saman balyası yaptım ve onları toplayıp ahıra götürdüm süt tankerini ben mi alacam yoksa o kendi geliyormu süt oluşunca?

 71. Abi big x ile hasat etigimiz misirlari nasil yem olarak verioz nerden verioz solermisin

 72. Abi cimleri yada big x 1100 ile hasat ettigimiz misirlari nasil ineklere yem olarak verebileliriz nerden verebilirz acil yardim

 73. achievements’leri açtığımızda ne oluyor kilitler açılır mı ?

 74. Abi şimdi tarla nasıl ilaclaniyor acilll

 75. Yeşil biçerdöveri aldım ama nasıl kullanacam ?

 76. Hocam hilesiz modda başladm ama kiliti araçları açmann bir yolu varmı

 77. Kardeş bu mısır için biçerin tablayı değiştiriyom ama biçmiyo depolarıda bos oldugu halde mısır için yapılack bi şeyler var mıdır bilmedigimiz ozel makınasınıda aldım ama yok

 78. Bulamaç nasil dolduruluyor

 79. Sut nasil toplariz

  • Güzel kardeşim çiftligin yanındakı veya herhangi bir ot tarlasını alırsan ve ot biçme makinesi ot toplama makinesi ve balya yapma makinesi alıp ot balyasını ineklerin önüne balya toplama yani arcusin alarak toplarsın bunu ahırın ününe giderek boşalta bilirsin çiftligin yan tarafında bir tank göreceksin o tank senin çiftligin süt tankıdır bu tankı herhangi bir satış noktasına götürerek sütünü satıp işin en keyiflisi olan para kazanma işlemi gerçeleşir sende keyifli keyifli oyununu oynarsın iyi eglenceler güzel kardeşim.

 80. aslında tedders ile otları kaldırmaya gerek yok mowers ile sadece kesip ondan sonra balyalayabiliriz ayni şey loader vagon da da gecerli. Ozmn niye tedders ı koymuşlar anlamadım.

 81. Sonradan anladim gece 2 ye kadaar oynayarak aldim da nasil kolay para kazanabilirim ? 30 dk da 20.000 filan oluyo o da yetmiyor

 82. Nasil ucu takilcak anlamamdim bicerdovere

 83. Hocam samanla denedim olmadi. Ot balyasiyla mi deneyeceğim acaba??

 84. Romorklar birbirine takılıyor mu oyunda

 85. İneklere sadece saman balyası verdim ve biraz gübre çıktı .daha fazla beklersem cikarmi ?ayrıca sut anlamıyorum neyle aliniyor

 86. otu kurumadan toplarsak ne yapıcaz

 87. Abi oyunda ilk verilen bicerdovere yeşil uç takiliyormu? Takiliyorsa nasıl oluyor söyler misin?

 88. helal olsun kardeş çok açıklayıcı bir anlatım olmuş ama hileli apk yi tavsiye etmem oyunun zevki çıkmaz

 89. Bazı traktörler ve biçerdöverler.niye kitli ve nasıl açılıyor lütfen yardım edin

 90. Hocam hilesini nerden indirecem

 91. Slaj yaptıktan sonra dolu römork nereye dökülüyor

 92. Abi gübreyi neye dolduruyoruz

 93. mısır tohumunu nasıl bulup, ekerim ? ve ambarda ne olduğunu nasıl anlarım?

  • İsmail Gülce

   tohum ekme makinesinde tohum seçme tuşuna bas orada mısır resmi gelince o tohumu ek ambarda ne olduğunu menüden görebilirsin

 94. depodaki buğdayı tekrar nasıl çıkarabilirim

  • İsmail Gülce

   haritada ambar işaretine girip yerde buğday resmi olan ambarın altına römorkla girersen buğdayı tekrar çıkarırısın

 95. abi su tankeri nereden dolduruluyor

 96. Abi hile apk linkini atarmısın

 97. abi kilitler nasil açiliyo

 98. abi butn aracları nasıl acıcaz ya

 99. multi playerde ikinci kişi nasıl açılır


  • Bir kişi oyunu kuruyor diğer kişide multiplayera girdiğinde join game kısmında ilk önce kuran kişinin oyununa giriyor ve herkeste bluetooth açık olacak

 100. multiplayer oynamak istiyom ama ikinci kişi gelmiyo blututu ikimiz açıyo ama olmuyo ndn

 101. bulamaç ne demek ne işe yarıyor

 102. 115 binim var ot tarlasına biriktirip ot tarlasımı alıyım (hiç ot tarlam yok) yoksa biçerdövermi alıyım. en başta gelen kırmızı biçerdöver var onunla mısır biçemiyorum ve çok uzun sürüyor bir tarla bitirmem.

 103. Ben farmıng sımılatorde buğday ektim ama bıcerdoverle kesemedıgım bır ot çıktı bir türlü kesemıyorum dıger tarlama çıkınca toprağı temizleyen şeyle temızlemıstım bu ne anlayamadım ektıklerım boşa gidiyor.

 104. balye makinesiyle biçerdöverin bıraktığı şeyin üstünden geçince oluşan balyaları balya makinesi depolarmı yoksa toplamak için başka bir makinemi var

 105. biçerdöverle buğday (wheat) biçtikten sonra yere düşen şeylerle bayle yapılır mı ???

 106. abi balyalar neyle ve nasil Toplaniyor ve nAsil satiliyor….

 107. aldıgımız aletler nereye gidiyor

 108. Tohum koyma makinesiyle tohum koyuyorum bi kac kez sonra makinedeki tohum bitiyor nerden dolduracam?
  Bide doverbicerin arkasini takiyorumhasad edemiyorum lutfen yardim edin simdiden tsekkurler 😀

  • Haritadaki tohum doldurma yerlerine gidin oyun rehberinde yazıyor, tarlaya uygun bicerdoveri kullanmanız lazim

 109. Abi ben şu 280 lik biçerdöverle mısır hasat ettim romörküm tohum gibi bişleyle doldu o da bi tek plant denilen yerde satılıyor ama plant denen yeri bulamadım Neresi ?

 110. Marketteki kilitli eşyaları nası açıcaz ot biçme gibi

 111. Abi saman balyasi yaptiktan sonra ot balyasi yapamadim tarlayi bictim ama olmuyor

 112. Abi ben oyunu tabletime yükledim ama direksiyonu nasıl kullanıcam yane yön değiştiricem Controls bölümünü de türkçe yaparsan veya nasıl yön değiştiriceğimi söylersen Sevinirim Şimdiden Teşekkür ederim lütfennnnnn yardıııım eeeeetttttttt

 113. Abi yeni aldiğimiz toprak tarlayi nasil suruyoruz acil

 114. Süt tankerini kamyonete nasıl takarım normal araçlara takılır gibi takılmıyor !?

 115. Kamyonet süt tankerini nasıl taşır ben takamadım arkasına

 116. Slm bu ekinleri bictikten sonra saman balyesi yapiyoruz onlari hangi aracla topluyoruz

 117. abi bn gübreyi alıyom ne yapıcam gübreyi

 118. Abi traktör römorklarini baglayabiliyor muyuz bir yardimci olurmusun ?

 119. hocam ben şimdi biyogazı doldurdum ama nereye satacam neye kullanacam

 120. Çiçek işaretini biçemiyom ekin gibi olan varya onu ekmediğim halde o çiçek işareti olan büyüyor biçerler onu biçmiyor

 121. Headers nasıl kullanılıyor

 122. Toprak nasıl alırız hocam

 123. oyunu acarken gorunen o saat ne oluyor

 124. Çok saol çok teşekkür ederim

 125. nasıl inek alıyoruz

 126. satın aldığım araçlar gelmiyo nerden alıyoruz

 127. Bazen 01:30 dk’lık zaman veriliyor sol üst köşede 1 veya 2 yazan sayılara basınca. Bazende 09:30 veriliyor 1:30 dk’lık zamandan para kazanıyorum ama 09:30 dk’lık zamanda (!) işaretine getiriyorum traktörü ama para vermıyor zaman bitiyor 09:30 dk’lık zamdan nasil para kazanabilirim.

  • 9.30 luk zamandaki büyük ihtimal sizden ürün almak isteyen bir yeri bahsediyor 2 kat para vereceğini söylüyor, oraya istediği ürünü götürün

 128. Biogaz uretim ve satisi nasil yapiliyor

 129. Hocam peki sut icin hrgi aleti almamoz lzm ?

 130. cickkleri ne yaptisyam bicemedim onlari hangj arac ile biciyoruz yardim edermisin cicegi ektim ama bicemedim

 131. araba satın alma yeri hangi tuşla açıyoruz

 132. Hocam gübre işini yapamıyorum,ne zaman ve nasıl yapacaz?

  • İsmail Gülce

   İneklere saman balyası verirsen gübre çıkar birde oyun rehberine göz atin orada gübre yapımını açıkladım

 133. Satis noktalarinin ismi price da ne kardesim bi yardimci olur musun sana zahmet.?

 134. Süt satmak istiyorum ama yeri bulamadim farming similatör 2015 te tankerim var

 135. Bize verilen bicer doverin kafasi degismiyor mu??

 136. Cok saol abi cok işime yaradı

 137. Abi sut tankeri alamadım nasil alınıyor?

 138. Süt satımı nereye yapılıcak

 139. Kırmızı biçer dövere markette satın aldığımız kırmızı parcaları nasıl takabiliriz

 140. Bu bicerdoverlerin yaninda bi makina var kasa falan takiyoz onun ne işe yaradığını çözemedim

 141. Tezek satilıyomu ve tir ne görev goruyor

 142. Abi 11m lik eksiciyi yeşil biçer dovere nasıl takabilirim yardım edermisin ?

 143. hocam bellı bı yerden sonra ne dover bıcer makınesı ne de dıger cıhazlar ıslem yapmıyor.yanı ekını kesemıyoruz.cevabınız ıcın sımdıden tesekkur ederım

 144. Abi ben 4 numaralı alana gubre romorkuyla gidiyorum ama dolmuyo gubre

 145. otları balya yapıp ya da loaderwagon a yükledikten sonra tekrardan tarlanın ot vermesini bekleyeceksin

 146. tşkler peki ot tarlasını biçtikten sonra tarlayı ne yapıyoruz

 147. hocam ot tarlasını nasıl alıyoruz acilll

  • Haritayı açıp yeşil tarlanın birine tıklayın + işareti satın alma işaretidir. Hangi tarlayi almak istiyorsanız + işaretine basın tabiki yeterli paranız varsa

 148. O kadar cok isime yaradı ki dokuman anlatamam. Cok tesekkurler hocam.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir