12 Nisan 2024, Cuma - 16:51
bİlgİ

PC niz için gerekli 10 program

Sizler için bu yazımızda bilgisayarımızda gerekli 10 programı değerlendirdik.Bilgisayarımız için hangi programlar gerekli ? Hangi programları indirmemiz gerekiyor ? İşte cevab? :

1.) Adobe Flash Player

Bilgisayarda olmazsa olmaz dediğimiz programdır.Öncelikle internet sitelerindeki videoları, flash içerikleri,uygulamları,animasyonları vs. açmamızı sağlar.

adobe flash player

indir

2.) Winrar

Winrar sıkıştırılmış rar ve zip dosyalarını açmamıza yarıyon eşsiz bir programdır.Bu platformdaki en iyi program diyebiliriz.Bilgisayarımızda bulunması gereken programlardan biridir.

winrar

indir

3.) CCleaner

Bilgisayarımızda internete girdikçe ya da herhangi bir işlem yaptıktan sonra log tutar yani hafızada gereksiz şeyler birikir.Ram kullanımı yoğunlaşır bilgisayar hantallaşır.İşte ccleaner bunun için müthiş bir program.Kısaca bilgisayar temizleyicisi diyebiliriz.Bu programlar bilgisayarda ciddi performans artışları elde edebilirsiniz.Bilgisayarımızda olmazsa olmaz bir programdır.

ccleaner

indir

4.) FoxitReader PDF görüntüleyici

Foxit Reader, PDF dosyalarını görüntülemek için kullanabileceğiniz ücretsiz bir program. PDF dosyalarını görüntülemek için Adobe Acrobat Reader kurmadan, bu kurulum gerektirmeyen ücretsiz programı kullanabilirsiniz.PDF için yapılan programlarda popüleritisi yüksek bir programdır.Eşsiz özellikleri vardır ve tamamen ücretsiz.

foxitreader

indir

5.) Skype

Bildiğimiz üzere MSN messenger kalktı ve yerine skype geldi.Skype microsoftun geliştirdiği bir görüntülü arama konuşma programıdır.İsterseniz bu programla cüzi bir miktarda ücretle uluslararası telefon görüşmeleri yapabilirsiniz.Günümüzde uzaktaki yakınlarımızla ücretsiz kaliteli bir görüşme yapmak istiyorsak bu program tam size göre.
skype
indir

6.) KMPlayer video oynatıcı

KMPlayer birçok video formatına destek veren (VCD, DVD, AVI, MPEG-1/2/4, WMV, RealMedia ve QuickTime), altyazı ve screenshot alabilme özellikleri de bulunan ücretsiz komple bir video oynatıcısı.HD videolarınızı takılmadan oynatır.Video oynatıcılar içinde en iyi programlardan biridir.
kmplayer
indir

7.) Daemon Tools Lite

DAEMON Tools Lite, popüler sıkıştırılmış disk imaj dosyalarını (.iso, .bin, cue sheet dosyaları, clone cd, nero, blindwrite gibi özel dosya biçimler v.s) okuyabilen kaliteli bir sanal sürücü programıdır. DAEMON Tools Lite sayesinde Cd oluşturmadan önce kalıp dosyalarının içeriklerini görebilir.Bu program Torrent kullananlar,crackli oyun oynayanlar için vazgeçilmez bir programdır.Bilgisayarımızda olması gereken bir programdır.

daemon-tools-lite
indir

8.) USB Disk Security

Bu program USB yoluyla gelebilecek zararlı yazlımlardan koruyan ve kişisel bilgilerinizi koruyan en iyi yazılımdır.Malum pc mize usb aygıtlar takıyoruz.Usb flash bellekler pc ye virüs bulaştırmadaki en büyük zararlı etkendir.Bu program ile bunun biraz önüne geçme şansımız vardır ve arşivimizde olması gereken bir programdır.

usb-disk-security
indir

9.) Internet Download Manager

Bu program bir indirme yöneticisidir.İnternet sitelerindeki flash uygulamaları,müzikleri,videoları vs. indirmemize yarayan bir programdır.Çıktığı günden beri büyük bir popüleritisi olan program bilgisayarımızda olması gereken işimize yarayacak bir programdır.

internet download manager
indir

10.) Revo Uninstaller

Revo Uninstaller, birçok temizleme aracını da içeren ücretsiz bir program kaldırma aracı.Kaldırdığımız programların kalıntılarını siler ve programla ilgili log bırakmaz.Bilgisayarımızda olması gereken bir program.
revo uninstaller
indir

İlginizi Çekebilir

Api-ms-win-downlevel-shell32-l1-1-0.dll hatası ve çözümü

Bilgisayarınızda bu şekilde bir hata alıyorsanız, bilgisayarınızın arama kısmına komut istemi yazıp komut paneli açtıktan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir